ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ
У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
Електронна звітність
Оновлено: 04.08.2021 9:17
   
ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ!
    У Вас є можливість подати статистичну та фінансову звітність в електронному вигляді. Такий спосіб звітування дозволить:
   - зекономити час працівників на відвідування органу державної статистики, матеріальні та фінансові ресурси;
   - вчасно отримувати оновлення бланків форм звітності;
   - автоматично здійснювати виявлення помилок у підготовлених звітах.
    Нормативно-правова база
    Інформація для акредитованих центрів сертифікації ключів
    Інформація для розробників програмного забезпечення звітування в електронному вигляді
    Респондентам, які виявили бажання підключитися до системи електронної звітності органів державної статистики необхідно мати:
    а) програмне забезпечення для формування звітності в електронному вигляді у визначеному Державною службою статистики України форматі з вбудованим надійним засобом електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП);
  б) доступ до мережі Інтернет та можливість відправлення/приймання електронних повідомлень за допомогою електронної пошти;
    в) чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації ключів для уповноважених посадових осіб респондента, підписи яких є обов’язковими для звітності на папері.
    Респонденти, які виявили бажання підключитися до системи електронної звітності органів державної статистики повинні виконати наступні дії:
    1. Зареєструвати ЕЦП посадових осіб респондента та в подальшому вчасно поновлювати дії відкритого сертифікату електронних цифрових ключів.
    2.  Заповнити електронний звіт відповідно до вимог інструкцій. Респондент заповнює електронний звіт згідно з відповідною інструкцією щодо заповнення форми статистичної звітності або фінансової звітності. При цьому дані, які вводить респондент, повинні бути достовірними та задовольняти вхідним контролям, які зазначаються на бланку форми статистичної звітності або фінансової звітності та безпосередньо в інструкції до її заповнення.
    3. Підписати електронний звіт ЕЦП посадових осіб респондента.
    4. Надіслати електронний звіт на адресу приймального шлюзу системи електронної звітності Держстату
    5.  Отримати повідомлення про надходження електронного звіту (Квитанція №1).
Після отримання електронної звітності респондента центр обробки електронних звітів (ЦОЕЗ) направляє йому Квитанцію №1, у якій зазначається дата та час одержання електронного звіту.
Датою подання електронного звіту вважається дата, зафіксована у Квитанції №1 за умови отримання респондентом Квитанції №2 з повідомленням про прийняття електронного звіту до оброблення.
    6. Отримати повідомлення про перевірку електронного звіту (Квитанція №2).
    7. Умови повторного подання електронного звіту.
    Перелік форм статистичної та фінансової звітності, які можна подавати у вигляді електронного звіту
    Приймання та обробка фінансової звітності в електронному вигляді.
    Повідомляємо, що  приймання та обробка фінансової звітності здійснюється за допомогою автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності", відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №809-р "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції створення та функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності" (зі змінами).
    Електронна адреса для надсилання фінансової звітності: zvit@sta.gov.ua.
    Перелік електронних форматів фінансової звітності
    Формати фінансової звітності
  При формуванні звітності, яка подається до Державної фіскальної служби України і Державної служби статистики України слід використовувати код форми, який починається з літери "S". За результатами перевірки арифметичних і логічних контролів такої звітності в органах Державної служби статистики України респондентам буде надіслано Квитанцію №2.
Якщо за результатами оброблення фінансової звітності органами Державної служби статистики України додатково формується квитанція-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту, вона надсилається респонденту засобами автоматизованої системи  "Єдине вікно подання електронної звітності".
Звітність, яка подається тільки до Державної фіскальної служби України формується за кодом форми, який починається з літери "J". Відповідно, за результатами обробки такої звітності в органах Державної фіскальної служби України суб'єктам господарювання надсилається Квитанція №2.


    ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ!
  З метою уникнення перенавантаження поштового серверу і приймального шлюзу системи електронної звітності рекомендуємо Вам відправляти електронну звітність завчасно, а не в останній день її подання.
   
   
   
   
   
   
     
     
 
© Головне управління статистики у Кіровоградській області